Loading ...
close

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

logo
ترخیص کالا از گمرک بازرگان

 

 

گمرک بازرگان کجاست

گمرک بازرگان در 15 کیلومتری شهرستان ماکو و در دامنه کوه آرارت  قرار دارد و تنها یک کیلومتر با کشور ترکیه فاصله دارد. گمرک بازرگان بخاطر موقعیت جغرافیایی و آب و هوای نسبتا معتدل و قرار گرفتن در مسیر غرب به شرق و امکان استفاده بازرگانان از مسیر ترکیه برای واردات و صادرات کالا به ترکیه و سایر کشورهای اروپایی به یکی از مهمترین و پرترددترین گمرک های مرزی ایران  تبدیل شده است .

در حال حاضر گمرک بازرگان با ارائه کلیه خدمات گمرکی از جمله : مسافری ، واردات و صادرات ، ترانزیت و.... و همچنین اینکه دیگر گمرکات و بازارچه های محلی مثل ساری سو و صنم بلاغی را تحت مدیریت خود دارد سهم بسزایی در تبادلات کالا در کشور را بهعده دارد. جهت آشنایی بیشتر با پروسه و شرایط ترخیص کالا در گمرک بازرگان با ما همراه شوید.

 

قوانین ترخیص کالا از گمرک بازرگان

در تمامی گمرکات کشور قوانین و مقررات ثابت و یکسانی وجود دارد که براساس آن قوانین و مقررات واردات و ترخیص کالاها قانونی یا غیر قانونی تشخیص داده می شود. قوانین مربوط به ترخیص کالا در گمرک بازرگان نیز شبیه به سایر گمرکات کشور است بنابراین اگر قصد واردات کالایی را دارید حتما قانونی یا غیر قانونی بودن واردات آن را چک کنید. باید توجه داشت که برای کالاهای غیرقانونی به هیچ وجه برگه ترخیص صادر نمی شود ولی کالا های قانونی با طی مراحل مختلفی برگه ترخیص را دریافت کرده و وارد بازار های کشور می شوند.

از جمله کالا های قانونی که توانایی دریافت برگه ترخیص را دارند می توان به مواردی که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم اشاره کرد:

 مواد پلاستیکی،  میله هایی از جنس پلاستیک، انواع پارچه، انواع سنگ،  انواع پارکت، دستگاه آلات سنگین برش، انواع قطعات یدکی، پروفیل های آلومینیومی، ، انواع نخ ،قطعات و سوئیچ های کنترل موتور و الکترو موتور، لوازم خانگی و ملزومات خانه، انواع پوشاک زنانه مردانه، چراغ و وسایل روشنایی، لوله های فشار قوی و پنجره های دو جداره، کاغذ دیواری های لوکس و...

در این گمرک اجازه ترخیص بصورت پیله وری امکان پذیر می باشد.

با توجه به اینکه مدت زمان ترخیص بدلیل هزینه انبارداری می تواند در کاهش هزینه ترخیص کالا موثر باشد ، به همین دلیل باید به روند و پروسه ترخیص کالا از گمرک بازرگان توجه داشت .کارشناسان کار آزموده پیشرو ساعی با سالها تجربه در زمینه ترخیص و واردات و صادرات کالا شما را در امور گمرکی و ترخیص کالا همراهی و درکنار شما هستند. لطفا با ما جهت مشاوره و انجام کارهای گمرکی و ترخیص تماس بگیرید.

 

نحوه ترخیص کالا از گمرک بازرگان

برای ترخیص کالا در این گمرک تجار و وارد کنندگان و صادرکنندگان نیازمند ارائه مدارکی مانند: 1- اسناد خرید کالا  2- کارت بازرگانی  3-بیمه نامه محصول  4- پروفرما اینویس  5- قبض انبار  6- سندهای بانکی( این مورد در صورتی است که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد)  7- پکینگ لیست ( اطلاعات کامل بار ) 8- صورت عدلبندی (در صورت یکنواخت نبودن کالا)9-  گواهی های بازرسی  بارنامه مربوط به کالا 10-  فاکتور خرید کالا  یا همان ارزش کالا 11-  ترخیصیه هستند. همچنین ارائه مجوازت و گواهی نامه های لازم مثل مجوز وزارت بهداشت ضرورت دارد. تکمیل برگه اظهارنامه از اقداماتی است که باید برای تکمیل ترخیص صورت بگیرد. در اظهارنامه اطلاعاتی مانند: صاحب کالا،  وزن کالا، ارزش کالا، نوع محصول، تعداد دقیق کالا شرح داده می شود.بعد از تکمیل کردن همه مدارک و تحویل آنها و سپس ارزیابی کارشناسان اداره گمرک و در صورت مطابقت اطلاعات به مرحله اتمام کار رسیده و کالا ترخیص می شود.

 

ترخیص کالا از گمرک بازرگان شامل چه مراحلی است؟

برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات کشور باید مراحل یکسانی را طی کرد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

ورود اطلاعات از طریق سیستم EPL اولین مرحله از ترخیص کالا در گمرک بازرگان است. پس از آن مراحل پرینت اظهارنامه، دریافت کوتاژ و تعیین مسیر ارزیابی کالا، اخذ مجوزهای مورد احتیاج کالای مورد نظر و سپس  به حساب  کارشناس سرویس ، صندوق انبارداری و 10% کرایه حمل خطوط خارجی از مراحلی است که برای ترخیص کالا باید گذراند تا در نهایت کالای مورد نظر به درب خروج رسیده و ترخیص شود.

 

هزینه ترخیص کالا

هزینه های ترخیص کالا از گمرک بازرگان به چه صورت است؟

ترخیص کالا از گمرک بازرگان شامل هزینه های مشخصی است که صاحب کالا یا نماینده ملزوم به پرداخت آن ها هستند از جمله این هزینه ها می توان هزینه انبارداری، باربری، تخلیه، تعرفه آزمایشگاه، بارگیری، بدرقه کالا ، کارشناسی کالا و... را نام برد. هزینه های نام برده شده در کنار حقوق ورودی توسط صاحب کالا یا نماینده پرداخت می شود. درباره ی حقوق ورودی می توان گفت این حقوق  پنج درصد  ارزش گمرکی  به اضافه سود بازرگانی است که باید به حساب سازمان گمرکات بعنوان مسئول واریز شود.

 

تلفن گمرک بازرگان

برای گرفتن مستقیم اطلاعات می توانید با شماره های 34372912 و 34372922 (044)  تماس گرفته و یا به وب سایت گمرک بازرگان bazargan.pwcs.co.ir  مراجعه نمایید.

 

شرکت پیشرو ساعی

شرکت پیشرو ساعی با بیش از 10 سال تجربه در  انجام امور گمرکی و ترخیص کالا و دارای نماینده فعال در گمرک بازرگان و دیگر گمرکات مانند تهران ، بندرعباس، تبریز و خوزستان می تواند به بهترین وجه و شکل ممکن سرویس و خدمات خود را ارائه دهد . کارشناسان پیشرو ساعی با هدف سرعت و کاهش هزینه ها و با استفاده از تجربه و مهارت انجام وظیفه می کنند. برای مشاوره و تسریع امور گمرکی و ترخیص کالا با شرکت پیشرو ساعی تماس بگیرید.

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   مشاوره 24 ساعته

 

 

      info@pishrosaei.com

 

اطلاعات تماس :

آدرس: تهران - خیابان آزادی،خیابان جمالزاده شمالی، پاساژ جمالزاده ،پلاک 147، طبقه چهارم ، واحد 3

تلفن : 66931254

فکس:  

66129744

درباره پیشرو ساعی پارسه

شرکت بازرگانی پیشرو ساعی پارسه ارائه دهنده خدمات بازرگانی، ترخیص کالا وحمل و نقل است، شما می توانید با اطمینان از زمان، کالای تجاری خود را در کمترین زمان و با هزینه مناسب از گمرک ترخیص نمایید.

 

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد