Loading ...
close

ترخیص شیرآلات صنعتی

logo
ترخیص شیرآلات صنعتی

 

 

 

ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

با توجه به اهمیت شیرآلات صنعتی و کاربرد فراوان درصنایع مختلف و گستردگی موارد مصرف و تقاضای بازار ، بسیاری از وارد کنندگان و تجار به ورود به این  بخش از کالاهای مصرفی صنایع تمایل دارند . ما در این مقاله سعی در تشریح چگونگی واردات شیرآلات صنعتی می کنیم  .

در صورت واردات انواع شیرآلات صنعتی ، اولین گام برای واردات و عرضه شیرآلات به بازار ترخیص کالا از گمرک است که باید با طی کردن پروسه و انجام تشریفات گمرکی  در صورت داشتن تجربه و آشنایی به قوانین و پیچ و خمهای اداری قادر به انجام آن خواهید بود . بسیاری از افراد و شرکتهای وارد کننده حتی با داشتن تجربه ترجیح میدهند که انجام این کار را به شرکتهای متخصص و ترخیص کار بدلیل صرفه جویی در وقت و هزینه بسپارند که این روش مزایای بسیاری چون تسریع روند کار و یا عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی به دلیل تجربه بالا این شرکت ها را دارد. اما به طور کل ترخیص شیرآلات صنعتی شامل مراحل و قوانین خاصی است که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 

قوانین مربوط به ترخیص شیرآلات صنعتی

ترخیص شیرآلات صنعتی نیز مانند هر کالای دیگر در قوانین و مقررات خاصی انجام می شود و اگر قصد ترخیص این کالاها را دارید لازم است با قوانین مربوطه کاملا آشنایی داشته باشید. به دلیل پیچیدگی برخی از این قوانین و امکان تغییر برخی قوانین در گذر زمان لازم است اگر تخصص کافی در این امر را ندارید از افراد متخصص کمک بگیرید زیرا عدم آگاهی شما به قوانین می تواند به طولانی شدن روند کار که علاوه بر اتلاف زمان هزینه های اضافی و کلانی را برایتان در برداشته باشد. کارشناسان شرکت پیشرو ساعی با داشتن تجربه کافی و رزومه مستند در امر ترخیص شیرآلات صنعتی می توانند کمک چشمگیری در امر ترخیص شیرآلات صنعتی به شما بکنند.

 

ترخیص شیرآلات صنعتی شامل چه مراحلی است؟

اولین قدم برای آغاز مراحل ترخیص شیرآلات صنعتی تنظیم اظهارنامه است. تنظیم اظهار نامه امری ضروری است که ادامه مراحل ترخیص کاملا به آن بستگی دارد .برای آشنایی بیش تر با اظهارنامه باید بگوییم که اظهارنامه شامل اطلاعاتی مانند: صاحب کالا،  وزن کالا، ارزش کالا، نوع محصول و تعداد دقیق کالا است که باید در شرح هر یک از این اطلاعات دقت بالایی داشت. برای ارائه اظهارنامه باید اطلاعات نام برده در سیستم گمرک ثبت شود برای به انجام رساندن این امر لازم است به صورت آنلاین فرم اظهارنامه را از طریق سامانه الکترونیکی گمرک (EPL) تکمیل کنید. در ادامه شما نیازمند ارائه  اسناد و مدارکی به گمرک هستید.

 اسناد و مدارک مورد نیاز برای ترخیص شیرآلات صنعتی:

  • بارنامه
  • فاکتور خرید
  • مجوز لازم ثبت سفارش کالا
  • پروفرما
  • بیمه نامه
  • کپی مدارک شناسایی
  • لیست عدل بندی
  • ترخیصیه

 

با ارائه این اسناد و مدارک و در صورت عدم وجود هرگونه مغایرت در آن ها با شماره سریالی که به عنوان تائیدیه برای ورود به مرحله بعد ترخیص دریافت می کنید می توانید برای مراحل بعدی ترخیص شیرآلات صنعتی اقدام کنید.

 با تسلیم مدارک مورد نیاز و اظهارنامه  به مرحله ارزیابی  کارشناسان گمرک می رسد و بعد از طی کردن این مرحله، اظهارنامه شما رسما در سیستم ثبت می گردد  که این خود به مشخص شدن مسیر گمرکی کالا و دریافت شماره کوتاژ منجر می شود. آگاهی از نوع مسیر تعیین شده برای کالا اهمیت زیادی دارد بنابراین به شرح انواع مسیر های گمرکی خواهیم پرداخت.

 

مسیر سبز: در این مسیر ترخیص شیرآلات صنعتی با سرعت بیش تری انجام شده و به تسریع کار می انجامد زیرا قرار گرفتن شیرآلات صنعتی شما در این مسیر نشان دهنده این مسئله می باشد که احتیاجی  به طی کردن  بازرسی بیشتر ندارید و کالای شما راحت تر ترخیص می گردد.

مسیر زرد: هنگام قرار گرفتن شیرآلات صنعتی در این مسیر شما نیازمند  اخذ مجوزهای بیشتری و تسلیم آن به کارشناسان گمرک جهت بررسی مضاعف دارید دریافت و ارائه مدارک و مجوزهای خاصی از سازمان های مربوطه هستید تا با ارائه این مدارک و مجوز ها بررسی های بیش تر روی کالا صورت گرفته و درصورت وجود هرگونه مشکل یا کامل نبودن مدارک و مجوز ها شیرآلات صنعتی قابلیت عبور از این مرحله را پیدا  نمی کند.

مسیر قرمز: ترخیص کالا در این مسیر شامل پروسه ای زمانبر تر از مسیر های یاد شده است زیرا در این مسیر بیش ترین بررسی روی کالا صورت گرفته و افراد نیازمند ارائه مدارک خاصی به سازمان گمرک هستند.

 با در نظر گرفتن مسیر تعیین شده ، مراحل بازرسی از شیرآلات صنعتی و در پی آن تسلیم مجوزهای مورد نیاز به اداره گمرک انجام می شود وبعد از انجام کارشناسی در صورت عدم مغایرت و نداشتن نقص تایید می گردد.  صدور تائید نهایی در گرو مواردی مانند: تطابق داشتن کالا با مدارک و اسناد ارائه شده و بررسی امضاها می باشد.

در مرحله بعد شما تقریبا بیش تر مراحل ترخیص شیرآلات صنعتی را گذارنده اید و حالا ملزوم به پرداخت هزینه های گمرکی هستید. برای آگاهی از این هزینه ها باید به صندوق راهنمایی مراجعه کنید  و بعد از پرداخت هزینه محاسبه شده  به مرحله پایانی که دریافت قبض انبارداری و پرداخت آن می رسید و موفق به ترخیص کالای خود می شوید.

 

 

کد تعرفه گمرکی شیرآلات صنعتی

دانستن و آشنایی با کدهای تعرفه گمرکی شیراآلات صنعتی می تواند راهنمای خوبی برای ترخیص کالا شما باشد در ذیل تعدادی از کدها را برای شما فهرست کرده ایم

   کد شیرآلات دروازه ای:  84818015

   کد شیرآلات یک طرفه:  84813000

  کد شیرآلات سوزنی:  84818090

   کد شیرآلات توپی:   84818020

   کد شیرآلات ایمنی:  84814000

   کد شیرآلات صنعتی خودکار: 8481

    کد شیرآلات صنعتی پنوماتیک خودکار:  84812000

   کد شیرآلات صنعتی هیدرولیک خودکار: 84812000

جهت هرگونه مشاوره و راهنمایی می توانید با کارشناسان شرکت پیشرو ساعی تماس بگیرید . شرکت پیشرو ساعی دارای نمایندگی در تمامی گمرکات کشور می تواند در رفع مشکلات گمرکی شما گام بردارد.

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   مشاوره 24 ساعته

 

 

      info@pishrosaei.com

 

اطلاعات تماس :

آدرس: تهران - خیابان آزادی،خیابان جمالزاده شمالی، پاساژ جمالزاده ،پلاک 147، طبقه چهارم ، واحد 3

تلفن : 66931254

فکس:  

66129744

درباره پیشرو ساعی پارسه

شرکت بازرگانی پیشرو ساعی پارسه ارائه دهنده خدمات بازرگانی، ترخیص کالا وحمل و نقل است، شما می توانید با اطمینان از زمان، کالای تجاری خود را در کمترین زمان و با هزینه مناسب از گمرک ترخیص نمایید.

 

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد