Loading ...
close

ترخیص فن صنعتی از گمرک

logo
ترخیص فن صنعتی از گمرک

 

 

ترخیص فن صنعتی

  فن و هواکش های صنعتی بدلیل کاربرد و مصرف زیاد و در همه صنایع ، در لیست کالاهای وارداتی جایگاه نسبتا خوبی به خود اختصاص داده اند و این خود انگیزه زیادی برای واردکنندگان و تجار ایجاد می کند. اگر قصد واردات هر یک از انواع فن های صنعتی را داشته باشید باید با نحوه ترخیص آن ها نیز آشنا باشید زیرا به سهولت روند ترخیص و صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان کمک خواهد کرد. ترخیص فن های صنعتی از گمرک فرآیند و روندی گاه پیچیده دارد که لازمه عبور از این پیچیدگی داشتن آگاهی لازم و اطلاعات به روز در این باره می باشد. زیرا قوانین و شرایط ترخیص این کالا می تواند بر اساس مسائل مختلفی دچار تغییر و اصلاح شود اگر هم تخصصی در امر ترخیص فن صنعتی از گمرک ندارید بهتر است این امر را به شرکت های ترخیص کار بسپارید تا در کمترین زمان و با هزینه مناسب ترخیص فن های وارداتی شما انجام شود.

شرکت پیشرو ساعی با سالها تجربه در امر ترخیص فن و هواکش های صنعتی می تواند به بهترین وجه ترخیص کالای شما را انجام دهد . با کارشناسان پیشرو ساعی جهت مشاوره لطفا تماس بگیرید.

 

آشنایی بیش تر با فن های صنعتی

فن های صنعتی عموما مانند بقیه فن ها وظیفه تهویه هوا را بر عهده دارند این فن ها در اماکنی مانند: کارگاه ها و کارخانه‌ ها و تونل‌های شهری و بین‌شهری استفاده می شوند و کاربرد بالایی دارند. عملکرد فن های صنعتی به این صورت است که حجم زیادی از هوای آلوده و دود را با هوای تازه  جا به جا می کنند و قدرت بالایی که در انجام این امر دارند باعث استفاده از آن ها در اماکن نام برده شده است.

فن های صنعتی در دو نوع محوری و گریز از مرکز (سانتریفیوژ) موجود هستند. فن های صنعتی محوری به مدل های سقفی، دیواری، کانالی و پوششی تقسیم می شوند. فن‌های آکسیال، آکسیال سقفی و جت فن نیز از دیگر انواع فن های صنعتی محوری به شمار می آیند. فن های صنعتی گریز از مرکز هم شامل  فن فوروارد با تیغه‌های خم جلو، فن بکوارد با تیغه‌های خم عقب، یک طرفه و دو طرفه، فن سانتریفیوژ، باکس فیلتر، و غبارگیرهای صنعتی می شوند.

 

مراحل ترخیص فن صنعتی از گمرک

ترخیص فن های صنعتی به طورکلی دارای مراحل مختلفی است که اگر قصد ترخیص را دارید بهتر است به ترتیب با آن ها آشنا شوید.

1.تکمیل اسناد لازم

2. ورود اطلاعات از طریق سیستم EPL

3. پرینت اظهارنامه

4.دریافت کوتاژ و تعیین مسیر

5. ارزیابی کالا

6. اخذ مجوزهای لازم

7. کارشناس سرویس ( مجازی )

8. 10% کرایه حمل خطوط خارجی

9. صندوق

10. انبارداری

11. درب خروج

12. خروج کالا

 

 

اولین قدم و تنظیم اظهارنامه

تنظیم اظهارنامه اولین اقدامی است که برای ترخیص فن صنعتی از گمرک نیازمند انجام آن هستید. تنظیم و ثبت اظهارنامه در سیستم گمرک به طور آنلاین انجام می شود و شما در روند تنظیم اظهارنامه برای ترخیص فن های صنعتی خود نیازمند شرح برخی از اطلاعات در رابطه با فن ها مانند: وزن، ارزش ، نوع فن ها و تعداد آن ها هستید. همچنین در اظهارنامه نیاز به ذکر نام صاحب کالا و مشخصاتی که گمرک آن ها را از شما تقاضا می کند ضروری است.

 

 

مدارک و اسناد لازم جهت ترخیص فن صنعتی از گمرک

  1. قبض انبار
  2. ترخیصیه
  3. قبض انبار الکترونیک
  4. کپی بارنامه شرکت حمل ( کپی باید برابر اصل باشد)
  5. فاکتور تجاری
  6. پکینگ لیست
  7. گواهی مبدا
  8. ثبت سفارش
  9. پروفرما

10.بیمه نامه

11. گواهی بازرسی بانکی و در صورت نیاز دیگر گواهی های بازرسی مرتبط

12.نامه خروج موقت کانتینر

13.نامه کرایه حمل ( در صورت نیاز)

14.وکالت های مرتبط و احراز شده

15. شناسه انبار صاحب کالا

16. یوزر نیم ((username و پسورد((password ای پی ال(EPL) صاحب کالا یا حق العمل کار و کدینگ شدن صاحب کالا در گمرک

17. ارائه کد رهگیری بانک مرکزی

 

تمامی موارد ذکر شده از جمله مدارک و اسنادی هستند که برای ترخیص فن صنعتی از گمرک نیاز به تهیه و ارائه آن ها دارید. تکمیل درست تمامی مدارک و عدم وجود هرگونه مشکل و نقص در مدارک به پیشروی سریع تر و آسان تر روند ترخیص فن های صنعتی کمک خواهد کرد.

 

هزینه های ترخیص فن صنعتی از گمرک

هزینه های ترخیص فن صنعتی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد اما به طور کل در ترخیص فن های صنعتی لازم به پرداخت هزینه های مشخصی مانند: هزینه استریپ و حمل داخلی کالا ، انبارداری،  عملیات بندری،  دموراژ، وزارت راه،  حقوق و عوارض گمرکی،تی اچ سی (THC) و استاندارد و آزمایشگاه هستید. همچنین باید برخی از هزینه های اضافی مانند: بیش بود ارزش، کسر تخلیه و تفاوت تعرفه را نیز در نظر داشته باشید.

برای گرفتن مشاوره و راهنمایی با کارشناسان شرکت پیشرو ساعی با شماره 09124353918 تماس بگیرید . تخصص ما ترخیص کلیه قطعات صنعتی، ترخیص شیرآلات صنعتی و  بخصوص فن و هواکش های صنعتی می باشد .

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

 

   مشاوره 24 ساعته

 

 

      info@pishrosaei.com

 

اطلاعات تماس :

آدرس: تهران - خیابان آزادی،خیابان جمالزاده شمالی، پاساژ جمالزاده ،پلاک 147، طبقه چهارم ، واحد 3

تلفن : 66931254

فکس:  

66129744

درباره پیشرو ساعی پارسه

شرکت بازرگانی پیشرو ساعی پارسه ارائه دهنده خدمات بازرگانی، ترخیص کالا وحمل و نقل است، شما می توانید با اطمینان از زمان، کالای تجاری خود را در کمترین زمان و با هزینه مناسب از گمرک ترخیص نمایید.

 

 

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد